Bekende Bernrodianen

Antoon Coolen, schrijver

Hij ging vier jaar school op het Norbertijnengymnasium te Heeswijk.
In 1936 verscheen er een boek samengesteld en ingeleid door hem met de titel Het gouden gymnasium.
Herinneringen van oud-leerlingen aan het gymnasium Sint Norbertus te Heeswijk

U kunt dit boekje online lezen. Hier

Jan Marijnissen, politicus

Verliet de school na twee jaar, maar liet hier wel iets achter.
Lees hier over zijn bezoek in 2005 aan onze school.

Of lees over ons in zijn levensloop.

Mark van de Veerdonk, cabaretier
eindexamen 1977

Lees een interview met hem uit onze schoolkrant Bert.
Of lees The Slabroek Times.

Olav Cox, zeiler
eindexamen 1989

Lees een interview met hem uit onze schoolkrant Bert. Zie ook zijn website http://www.ritmevandeoceaan.nl/

 

Bianca Muhren, schaakster, grootmeester en sportvrouw van het jaar 2004
's-Hertogenbosch
eindexamen 2003

Zie haar erelijst.
Simone Cobben, actrice
1995-1999

Lees een interview met haar uit onze schoolkrant Bert.
Bram en Gijs Ronnes, beachvolleyballers
Bram: 1991-1997
Gijs: 1989-1996

Lees een interview met ze uit onze schoolkrant Bert

Nathalie van Gent, musicalster
1998-2004

Speelt de oa. in Tarzan en High School Musical
Heeft een eigen website en fansite

Eline van den Broek, lijsttrekker
1993-1999

eerste vrouwelijke lijsttrekker bij Europese verkiezingen voor Libertas in 2009.

Haar profiel op parlement.com.

Maartje van de Wetering, actrice
1998-2004

Maartje studeerde in 2008 af aan de Amsterdamse Toneelschool & Kleinkunstacademie. Zij speelde verschillende rollen voor film en televisie en is sinds januari 2010 verbonden aan het Noord Nederlands Toneel te Groningen. In juli 2010 was Maartje te zien in de telefilm Köfte.
Wim van de Louw, journalist en schrijver
1965-1971

Wim is werkzaam als redacteur economie bij De Gelderlander. Hij debuteerde in november 2010 met de roman De boodschapper.

Matheas Christianus Franciscus van der Meulen,
die zich sinds 1910 Matthijs Vermeulen noemde werd op 8 februari 1888 geboren in Helmond, als zoon van een smid.
Na de lagere school wilde hij aanvankelijk in de voetsporen van zijn vader treden, maar toen een ernstige ziekte hem ongeschikt leek te maken voor het zware werk, kreeg zijn neiging tot het spirituele de overhand. Geïnspireerd door het godvruchtige, door-en-door katholieke milieu besloot hij priester te worden.
De keuze viel op het seminarie van de orde der Norbertijnen, gevestigd in de abdij van Berne te Heeswijk. Daar kreeg de muziek, die tot dan toe nauwelijks een rol in zijn leven had gespeeld, hem van het ene moment op het andere – hij was toen veertien jaar – totaal in haar greep. Hij nam les bij L.A. Dobbelsteen, een priester die zich bij het componeren van kerkmuziek liet inspireren door de polyfonie van de Renaissance.

http://www.matthijsvermeulen.nl/index.php?artikel=0001 en http://www.thuisinbrabant.nl/personen/v/vermeulen,-matthijs

Marcel van de Ven o.praem. Marcel van de Ven o.praem.

(Dinther, 30 oktober 1930 - Veghel, 30 maart 2000) was een Nederlands Norbertijn en abt van de abdij van Berne en abt-generaal van de Norbertijnen.

Opleiding en priesterwijding.
Hij werd geboren als Lambertus Adrianus Maria van de Ven onder de schaduw van de Abdij van Berne. Aanvankelijk koos hij voor de landbouwschool. Hij trad in als novice in de Abdij van Berne in het Brabantse Heeswijk op 17 september 1952 en nam de kloosternaam Marcel aan. Twee jaar later sprak hij zijn geloften uit op 17 september 1954. Hij werd door mgr. W. Mutsaers op 10 augustus 1958 tot priester gewijd. Van 1958 tot 1963 studeerde hij moraal-theologie aan de Pauselijke Universiteit Gregoriana in Rome en promoveerde daar tot doctor. Hij werd op 19 maart 1963 tot prior van de abdij benoemd en docent moraal-theologie in de priesteropleiding van de Abdij en op de Latijnse School in Gemert.

Abbatiaat
Op 5 april 1968 werd hij gekozen tot 67e abt van Berne. Mgr. Bluyssen zegende hem tot abt op 4 juni 1968. Van 1968 tot 1976 was hij vicaris van de abt-generaal voor de Brabantse circarie. Hij was vader-abt van de canonie St.-Cartharinadal in Oosterhout van 12 mei 1970 tot 26 februari 1983. Als wapenspreuk koos hij Communicantes (In gemeenschap elkaar vasthouden).

Op 21 juli 1982 werd hij als abt-generaal gekozen van de orde en vestigde hij zich in Rome. Hij werd op 7 november 1982 presidiumlid van de USG, de vergadering van generale oversten. Hij nam actief deel aan meerdere bisschoppensynodes. Onder zijn leiding werd er ook vormgegeven aan de heropbouw van vele gemeenschappen in Oost-Europa na de val van het communisme. Op 18 april 1996 legde hij om gezondsheidsredenen zijn functie als abt-generaal neer en keerde hij terug naar de Abdij van Berne. Op 30 maart 2000 overleed hij in het ziekenhuis te Veghel. Op 5 april werd hij onder grote belangstelling begraven op het abdijkerkhof.

Onderscheidingen
Officier in de Orde van Oranje-Nassau
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw




Wapen Van de Ven


 

Gymnasium Bernrode | Abdijstraat 36 | 5473 AG Heeswijk-Dinther | Tel: 0413 - 291342 | Fax: 0413 - 294093 | E-mail: administratie@bernrode.nl
izmit escort
milf porno
Vikabet Guvenilir bahis siteleri grosbet